Ухвалення Декларації стало своєрідною новою віхою в історії людства. З її ухваленням на міжнародному, наднаціональному рівні було визнано, що кожна людина володіє гідністю з моменту народження і до смерті.
З прийняттям Декларації людство отримало надію – надію на право кожного бути вільною людиною, жити у світі без насильства, дискримінації, бідності, воєн, екологічних катастроф. Кожній людині належить ряд прав, так званих правами людини, які не можуть дарувати або бути забраними будь ким. Всяка держава, що приєдналася до загальної декларації прав людини зобов'язується дотримувати ці права по відношенню до всіх людей не тільки громадянам, що знаходяться на його території. Крім того, міжнародне співтовариство має право контролювати дотримання прав людини державою за умови, що держава на це спочатку погоджується.
Однією з необхідних умов перетворення України у справжню правову державу є підвищення рівня правової освіти населення, у першу чергу – молоді. В сучасних умовах правове виховання здійснюється не тільки в учбових закладах, а в бібліотеках також , коли молодь бере участь в диспутах, бесідах – діалогах, тренінгах, годинах спілкування, під час яких пробуджується інтерес до права, приходить усвідомлення того, що право - це загальнолюдська цінність, без якої не може існувати жодне цивілізоване суспільство. Тому правова освіта та виховання, профілактика правопорушень серед підлітків постійно в центрі уваги працівників районної та дитячої бібліотеки.
Для популяризації літератури по праву в бібліотеці постійно організовуються книжкові виставки «Права людини і громадянина», «Закон один для всіх», «Знай свої права!», «Є право – значить є надія», «Ваше право знати».
Заходи з правознавчої тематики бібліотека проводить в тісній співпраці з соціальною службою у справах сім'ї, дітей та молоді, учбовими закладами. Це сприяє підвищенню рівня правової культури, набуття молодими громадянами сталих правових знань та формування у них чіткої громадянської позиції.
Для попередження правопорушень серед молоді було проведено годину правових знань у районній бібліотеці для дітей «Межу закону не переступи» з учнями 9 класу Тячівської ЗОШ №2.
По вказаній темі перед учнями виступив адвокат М.М. Кошілко У своїй розповіді він намагався пояснити про необхідність виконувати свої обов’язки та розширити знання про їхні особисті права. Діти мали змогу задати запитання, на які отримували змістовну відповідь. На завершення зустрічі всі бажаючі мали змогу переглянути книжкову виставку «Ваше право знати».
Цікаво та змістовно пройшов тренінг «Інтернет на допомогу правовому вихованню молоді». Під час цього заходу молоді користувачі в мережі Інтернет знаходили законодавчі акти в галузі освіти, переглянули Кодекс законів про працю з коментарями до нього. Також дізналися на яких сайтах можна знайти інформацію по праву та отримали відповідь на запити: «Права неповнолітніх», «Захист прав неповнолітніх», «Де може працювати молодь».
Такі заходи формують погляди на закон як обов’язкове правило поведінки, допомагають молоді не спіткнутися на початку життєвого шляху, уникнути конфлікту з законом.
Завідуюча відділу обслуговування Тячівської ЦРБ Патяник Леся.