Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту — пам’ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7). Відзначається щорічно 27 січня. Саме цього дня 1945 року визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.
У Національному меморіалі катастрофи та героїзму в Єрусалимі зберігаються персональні документи, що свідчать про приблизно 4 мільйони жертв, поіменно ідентифікованих.
Неможливо встановити кількість жертв масових страт, що охоплювали, поряд із місцевим єврейським населенням, безліч жителів-неєвреїв.
Серед тих, хто пережив Голокост, велика кількість таких, кого з великим ризиком для життя переховували місцеві жителі. Ці люди, неєвреї, названі Праведниками світу, врятували від загибелі десятки тисяч євреїв.За даними інституту «Яд Вашем», установлено 23 226 спасителів, яким присвоєно почесне звання «Праведник світу». На частку Польщі припадає найбільше Праведників світу — 6 195 осіб, у Голландії їх 5 009, у Франції — 3 158. З колишніх республік СРСР найбільше Праведників припадає на Україну — 2 272.
Працівники районного методичного центру та центральної районної бібліотеки підготували акцію « Голокост як попередження людству» до Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту. Інформаційні листівки були роздані перехожим з метою нагадування про страшні сторінки історії не тільки України ,а й всієї Европи.