Сегодня:
Карта сайта Контакти Головна
 

ЗАКЛАДИ КУЛЬТУРИ У ВІЛЬХОВЕЦЬКІЙ ОТГ

АРХІВ НОВИН

Май 2020 (17)
Апрель 2020 (42)
Март 2020 (38)
Февраль 2020 (41)
Январь 2020 (29)
Декабрь 2019 (63)

АвторизаціяКалендар

«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Запрошуємо

Запрошуємо

Запрошуємо

Відділ культури Тячівської РДА » МАНДРІВКА ЗА ФОЛЬКЛОРНИМИ СКАРБАМИ

АвторАвтор: admin | ДатаДата: 29-08-2016, 10:01
В усі часи українці Карпат, у тому числі й села Новоселиця Тячівського району, з великою любов’ю передають як дорогоцінне надбання від покоління до покоління свою усну народну творчість, в якій відображена історія, досвід, побут, мрії і сподівання народу.
Село Новоселиця постає не одноликою масою. Живуть у ньому не просто чесні трударі, а й насамперед талановиті носії народнопоетичної творчості. Це Василина Тяско (1941 р. н.), Христина Томишинець (1943 р. н.), Марія Тяско (1945 р. н.), Ганна Тяско (1946 р. н.), Олена Проданець (1949 р. н.) та інші. Коли зустрічаюся з талановитими співаками народних пісень, то спадають на думку слова одного з борців за нашу волю і долю – поета Олексія Веретенченка:
Давно б уже померла Україна,
Та співаки їй вмерти не дають.

У правдивості цих слів переконуємося не раз, мандруючи селами рідного краю й записуючи народнопоетичні твори. У зафіксованих нами коломийках села Новоселиця підкреслюється прагнення прорватися крізь пітьму безнадії та розпачу.
У згаданому селі до самодіяльних поетів-коломийкарів, творців духовних цінностей належать Юлія Драгун (1955 р.н.), Марія Кубинець (1956 р.н.), Надія Танчинець (1959 р.н.), музикант-композитор Галина Гордійчук (1957 р.н.) та ін. Їх цікавить навколишня реальність, яку прагнуть по-своєму осмислити, зрозуміти, що саме приваблює їх у ній.
Галина Гордійчук не тільки складає коломийки, а й поклала на музику чимало віршів Ю. Драгун, опублікованих у її збірниках «Зернятка мудрості» (2011), «Посміхайтесь добрим людям» (2012), «Веселіться, верховинці» (2014) та ін.
До талановитих оповідачів села варто віднести Івана Павлюка, 1930 року народження, якому не пощастило навчатися у школі. У його батьків було 12 дітей. Він завжди сумлінно виконував найрізноманітнішу роботу, тому став шанованою людиною в селі. Працював рядовим у колгоспі, але найбільше вівчарив, то з людськими, то з колгоспними вівцями. Він мав можливість чути і розповідати чимало казок, легенд, переказів. У його репертуарі неабияку популярність здобули бувальщини про тварин, зокрема, ведмедів, вовків, лисиць, оленів, зайців тощо, з якими йому доводилося зустрічатися на полонині і навіть оборонятися від нападників, передусім вовків і ведмедів. Від Івана Павлюка та інших носіїв фольклору села Новоселиця можна б записати матеріалів на цілу книжку.
Не можна не згадати дружину Івана Павлюка – Ганну Михайлівну, (1936 р.н.). Закінчила всього чотири класи. На жаль, кілька років тому відійшла у вічність. Вона мала Божий дар складати коломийки. Їх назбиралося цілий зошит і заслуговують того, щоб були надрукованими.
Поїздка за фольклорними скарбами села Новоселиця вдалася. Спілкування з народнопоетичною творчістю завжди цілюще, і потреба в ньому не зникає, бо людині доводиться все життя вирішувати віковічне питання про добро і зло, тому що людина не може жити без справедливості особистої і соціальної. Людина під силою емоційно-художнього впливу фольклору бачить, як треба переборювати свої негативні риси, протистояти поганим впливам, критично ставитися до різних явищ життя. Такі мандрівки дають можливість краще окреслити завдання Обласного організаційно-методичного центру культури на майбутнє, скоординувати шлях власного поступу заради утвердження духовності та Незалежності України. Треба пам’ятати, що народнопоетична творчість активно допомагає будувати Україну – соборну, українську, свідому своєї національної ідентичності.
Іван ХЛАНТА,
провідний методист Обласного організаційно-методичного
центру культури, заслужений діяч мистецтв України

МАНДРІВКА ЗА ФОЛЬКЛОРНИМИ СКАРБАМИ


МАНДРІВКА ЗА ФОЛЬКЛОРНИМИ СКАРБАМИ


МАНДРІВКА ЗА ФОЛЬКЛОРНИМИ СКАРБАМИ
Креативные шаблоны от студий. оригинальные шаблоны dle скачать бесплатно.
узнать о методах увеличение pr и как получить бесплатно тиц узнаете зайдя на seo форум, так же узнаете все про заработок вебмастера
скачать игры для android, виджеты, живые обои на андройд, а так же обзор мобильных телефонов
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем