Сегодня:
Карта сайта Контакти Головна
 

ЗАКЛАДИ КУЛЬТУРИ У ВІЛЬХОВЕЦЬКІЙ ОТГ

АРХІВ НОВИН

Февраль 2020 (29)
Январь 2020 (29)
Декабрь 2019 (63)
Ноябрь 2019 (41)
Октябрь 2019 (60)
Сентябрь 2019 (41)

АвторизаціяКалендар

«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Запрошуємо

Запрошуємо

Запрошуємо

Відділ культури Тячівської РДА » ДОПОВІДЬ ПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА 2012 РІК

АвторАвтор: admin | ДатаДата: 6-02-2013, 15:02
ДОПОВІДЬ ПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ  ЗА 2012 РІК


Про підсумки роботи установ культури і мистецтва району
за 2012 рік та завдання на 2013 рік
Основними завданнями відділу культури протягом звітного періоду була реалізація державної політики в галузі культури і мистецтва. В цій роботі відділ культури керувався законами України, указами Президента України, постановами та розпорядженнями, дорученнями Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства культури і туризму України, рішеннями та розпорядженнями органів місцевої влади.
З метою збереження і розвитку культури і мистецтва, сприяння розвитку духовності, зміцнення моральних цінностей відділом культури Тячівської районної державної адміністрації здійснювались кроки щодо створення умов розвитку галузі, підвищення рівня освіти і культури населення району.
Культурно-просвітницьку роботу району забезпечують 32 будинки культури та клуби в т.ч. 1 районний будинок культури, 48 бібліотек в т.ч. 46 бібліотек-філіалів в сільській місцевості, 9 шкіл естетичного виховання, 3 музеї та 1 районний кінотеатр імені Т.Г.Шевченка.
На утримання установ культури з бюджетів усіх рівнів у 2012 році кошторисами доходів і видатків по загальному фонду бюджету було затверджено 20млн.487тис.500 грн., з яких використано – 16 млн. 951 тис. 635 грн., що становить 83%. В порівнянні з минулим 2011 роком сума затверджених видатків зведеного бюджету збільшилася на 30% за рахунок підняття заробітньої плати.

На розгляд сесії районної ради у 2012 році було подано наступні програми:
- Програма розвитку художніх промислів Тячівського району на 2012-2015 роки;
- Програма розвитку музейної справи в Тячівському районі на 2012-2015 роки;
- Про внесення змін до Програми поповнення та збереження бібліотечних фондів Тячівської централізованої бібліотечної системи на період до 2015 року;
- Про внесення змін до Програми розвитку культури в Тячівському районі на 2011-2015 роки.
З них профінансовано Програму розвитку культури в Тячівському районі на 2011-2015 роки. У 2012 році цю Програму профінансовано на суму 446тис. 900 грн., із запланованих - 650 тис. гривень.
В рамках Програми розвитку культури і мистецтва в 2012 році проведено низку культурно-мистецьких заходів до державних та професійних свят згідно з розпорядженнями голів обласної та районної державних адміністрацій, а саме:
- розважальні новорічні програми, огляд-конкурс «Вертеп-2012» та свято «Червене вино», День Соборності, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 23- річницю виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, 73-річницю Карпатської України, 26-у річницю з дня Чорнобильської катастрофи, 67-річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, День добросусідства Україна-Словаччина, 16 травня в селищі Дубове проведене традиційне районне свято проводів на полонину «Весняний полонинський хід», 7-12 травня -VІІ Всеукраїнський фестиваль сучасної та народної пісні «Веселка над Тисою», обласний фестиваль румунського народного мистецтва, у третій раз на районній сцені відбулося свято хореографії присвячене Міжнародному Дню захисту дітей, День Конституції України, День молоді, День Прапора та День незалежності України, районне свято до Дня працівників лісу в селищі Усть-Чорна, День міста «Тячеву-683», День вчителя, День художника, День бібліотекаря, вшанування пам’яті жертв Голодомору у 1932-1933 роках, День працівника місцевого самоврядування, День української міліції.
Жовтень місяць традиційно в нашому районі знаменує свято сіл. У 2012 році ці свята співпали із передвиборчою агітацією кандидатів у народні депутати України. На хорошому рівні організовано та проведено концерти за участю кращих творчих колективів та солістів району а також професійних виконавців гурту «Коханий, кохана», Павла Доскоча – заслуженого артиста України, у селах: Лопухово де вже вдруге пройшов фестиваль “Брустурянська кедровиця”, шахтарського селища Солотвино, Вільхівці, Грушево, Ганичі,Терново, та відзначення визволення селища Дубове.Протягом 2012 року в районі працювало 224 колективів художньої самодіяльності, з них 8 має звання «народний» та
90 дитячих колективів, з них 1 «взірцевий»..
Кращі аматорські колективи є учасниками районних та обласних свят і фестивалів, а саме:
Учасниками обласного фестивалю вертепних та колядницьких груп «Закарпатський вертеп -2012» в м. Мукачеві стали колядницька група клубу с.Тисолово (керівник – Мар'яна Грись), церковний хор с.Руське Поле (керівник -Олеся Сасин), “Царська коляда” селища Дубове (керівник Василина Руснак)
У Всеукраїнському фестивалі-конкурсі стрілецької пісні “Красне Поле” в м.Хуст приймали участь: народне вокальне тріо будинку культури (керівник- Тамара Пацаловська), вокальний дует будинку культури с.Терново (керівник-Марія Сабадиш), вокальний ансамбль будинку культури с.Ганичі (керівник — Надія Омеляненко) та солістка селища Буштино Ірина Олаг.
Відділ культури приймав переможців цього фестивалю-конкурсу “Козацький хор” із м.Запоріжжя, який два дні гастролював у Тячеві.Учасники хору у супроводі голови Запорізького товариства ”Просвіта” свою гастрольну діяльність поєднали із збиранням коштів на спорудження пам'ятника Тарасу Шевченку в Запоріжжі.
Учасниками концертної програми обласного фестивалю румунської народної творчості, який проходив у с.Плаюц, Рахівського району, стали народні троїсті музики родини Шіманів, (керівник Іван Шіман), фольклоний колектив Солотвинської дитячої школи мистецтв (керівник Земфіра Попович),солістка Лівія Влад с.Нижня Апша,фольклорні колективи та солісти сіл Топчино, Подішор, Глибокий Потік та інші.
У обласному конкурсі художнього слова «Моя весна» імені
І.Ірлявського взяла участь Крічфалушій Тетяна — учениця
Углянської ДШМ та отримала перемогу у номінаціях «Поезія» та
«Гумор».
Духовий оркестр селища Солотвино (керівник-Гергель Айб) представляв район на обласному марш-параді духових оркестрів та святі духової музики до Дня Перемоги в м.Ужгороді
Учасниками обласного фестивалю коломийок «Дзвінкі перлини верховини» в смт Волівці був гурт “Каприз” будинку культури селища Дубове.(керівник-Юрій Гарагаль).
У обласному фестивалі «Відлуння Менчула» в с.Драгово,
Хустського району взяли участь троїсті музики та вокальний
ансамбль клубу с.Новобарово (керівник Валентина Лар).
У районі діють 9 музеїв, з них на балансі відділу культури -3 музеї: краєзнавчий в с.Терново, історико-краєзнавчий в с.Дулово та етнографічний в с.Калини. З метою розв’язання проблем розвитку музеїв з Програми розвитку музейної справи в Тячівському районі на 2012-2015 роки, яка передбачає:
- зміцнення матеріально-технічної бази закладів;
- збереження пам’яток музейного фонду району, створення нових музейних експозицій.
Програма не профінансована, що потребує розприділення коштів відділу культури. У 2012 році взято в оперативне управління етнографічний музей “Калина” (завідуючий Юрій Куцин)
Протягом звітного року музеями району проводилась робота з оновлення експозицій, проведення виставок та екскурсій, вживались заходи щодо створення належних умов збереження музейних фондів.
На належному рівні організовано та проведено відзначення 90-річчя від дня народження Героя Радянського Союзу Степана Вайди в історико-краєзнавчому музеї в селі Дулово, що носить ім'я нашого земляка.
Працівники музеїв району взяли участь в обласному огляді музеїв, який проводить обласне упрвління культури. Тернівський краєзнавчий музей (завідуюча-Наталія Заяць, екскурсовод -Тамара Рекіта) та етнографічний музей “Калина” були нагороджені цінними подарунками і грошовими преміями до Міжнародного дня музеїв. Традиційно музейні працівники беруть активну участь у виставковій діяльності представляючи експонати на районний та обласних святах, фестивалях, Днях сіл які проходили у 2012 році, Днів добросусідства.
Особливо слід відзначити також і роботу приватних музеїв, які тісно співпрацюють з відділом культури: “Сріберна земля” в с.Грушево (директор-Людмила Тегза), та етнографічного музею- магазину в селищі Буштино (власники -Наталія та Володимир Топехи). Проте поряд з позитивними зрушеннями існує чимало проблем в діяльності музеїв. Суттєвим негативним фактором залишається недостатнє фінансування.
У 2013-2015 роках планується впровадження в діяльність музеїв сучасних інформаційних технологій, забезпечення комп'ютерною технікою, аудіо та відеоапаратурою необхідною для роботи.
Також планується взяти в оперативне управління відділу культури краєзнавчий музей с. Велика Уголька, сприяти відновленню роботи історичного музею солекопалень селищі Солотвино та провести капітальний ремонт установи, створити нові музейні експозиції в історико-краєзнавчому музеї імені Степана Вайди, Тернівському краєзнавчому музеї, музеї імені Івана Кубинця. У поточному 2013 році також планується взяти участь у обласному конкурсі на кращий громадський музей, музейну кімнату.
Протягом 2012 року відділ культури тісно співпрацював з різними громадськими організаціями, національно-культурними товариствами, об'єднаннями, талановитими представниками творчої інтелігенції. За сприянням районної державної адміністрації та відділу культури проведено презентацію книги Юлії Драгун, персональну виставку художника Івана Гемері, створено громадську організацію “Митці Тячівщини”.
На сьогодні в Тячівській ЦБС діють 48 бібліотек, з яких 2 центральні районні бібліотеки (для дорослих та для дітей) та 46 бібліотек-філій. В 8 бібліотеках обслуговують національні групи, з них 5 бібліотеки обслуговують угорців, 4 – румун.
Протягом 2012 року до бібліотек району надійшло – 2 204 примірники книг та періодичні видання на суму - 104 851,60 грн. в тому числі поповнення книжкового фонду бібліотек, за рахунок відділу культури, на суму - 36,6 тис. грн., здійснено передплату періодичних видань на І півріччя 2013 року на суму майже 29069, тис. грн.
Джерела надходження:
за державною програмою- 1тис.202 примірників на суму 70 тис.278
книжкова торгівля – 693 книг на суму 36 600 грн.
за сприяння ОДА – 753 примірників на суму 27444 грн. 90 коп.
у дар від читачів, організацій – 68 книг на суму 2 587 грн.
Слід відмітити, що прибуття книг до ЦБС порівнюючи з минулим роком покращилося, та все ж бажає бути кращою.
Вилучено з фондів бібліотек-філій і також ЦРБ за 2012 рік 35826 книг. Бібліотеки-філії мали змогу очистити свої фонди від застарілої та зношеної літератури.
Передплачено періодики на перше півріччя 2013 року на суму – 29069, тис. грн., з них дитячих назв - 17 на суму - 8 тис.161 грн.
З метою вирішення проблеми оновлення бібліотечних фондів розробити Програму поповнення та збереження фондів Тячівської централізованої бібліотечної системи на період до 2015 року, яка передбачає: у 2013 – 2014 році якісне поповнення бібліотечних фондів;
– технічне оснащення бібліотек та створення електронних баз даних відповідно до їх діяльності;
– забезпечення бібліотек мінімумом періодичних видань;
– забезпечення бібліотек мінімумом вітчизняної та зарубіжної книжкової продукції.
У 2013 році згідно Програми інформатизації бібліотек Тячівської централізованої бібліотечної системи на період 2012-2015 років передбачається здійснити наступні завдання:
– комп’ютеризацію бібліотек району,
– придбання копіювальної техніки у бібліотеки району.
У 2014 році
- підключити до світового інформаційного простору через мережу Інтернет бібліотеки-філії сіл: Кричево, Новобарово, Дубове, Тарасівка, Ганичі, Солотвино, Грушово, Бедевля, Буштино, Тересва, Дулово, Терново,Угля, Новоселиця.
Здійснення цих завдань знову ж таки передбачає витрати коштів відділу культури, бо Програма не профінансована.
У 2012 році бібліотеками надано платних послуг на суму – 7500, у 2011 р.- 9 тис.200 грн.

Система початкової спеціалізованої освіти створювалася десятиліттями і в сучасних умовах забезпечує додаткові можливості для інтелектуального та духовного розвитку дітей і підлітків. І завдання відділу культури - зберегти існуючу мережу мистецьких навчальних закладів, а при можливості і розширити.
Сьогодні у районі діє 9 шкіл мистецтв та філії Углянської та Тересвянської дитячих шкіл мистецтв на базі Вільхівського і Бедевлянського будинків культури.
З прийняттям Закону України «Про позашкільну освіту», розпочався важливий етап розвитку системи позашкільної освіти України, переходу її до більш якісного етапу. Але одним з найгостріших залишається питання матеріально-технічного забезпечення та поповнення музичного інструментарію, без якого неможливе досягнення належного рівня роботи позашкільних навчальних закладів.
З метою більш якісного забезпечення музичним інструментарієм шкіл мистецтв району розроблена Програма поповнення музичного інструментарію в дитячих школах мистецтв Тячівського району до 2015 року.
У 2012 році закуплено музичне приладдя та інструменти для районного будинку культури та дитячих шкіл мистецтв на суму – 44,5 тис. грн .

Культурна сфера одна з тих галузей людської життєдіяльності, що перебуває в процесі постійного оновлення й розвитку, адже доводиться відповідати на зростаючі духовні та естетичні запити населення,на зміну смаків,уподобань і нових віянь часу.
Задоволенню духовних запитів населення району слугують 32 клубні заклади, в тому числі районний будинок культури 9 потребують капітального ремонту, 1- аварійний.
Цю ланку роботи забезпечують 66 працівників. З них 35 мають середню спеціальну освіту, 15-вищу. В цілому колектив досвідчений – 56 працівників працюють у галузі понад 3 роки.
З метою збереження і розвитку культури і мистецтва, сприяння розвитку духовності, зміцнення моральних цінностей відділом культури Тячівської районної державної адміністрації здійснювались кроки щодо створення умов розвитку галузі, підвищення рівня освіти і культури населення району.
Активну участь у підтримці клубних закладів беруть голови сільських та селищних рад ,таких як: Бедевля, Грушево, Чумалево, Нересниця, Новоселиця, Угля та інші .
Клубні працівники тісно співпрацюють з громадськими організаціями та місцевою владою, шкільними та дошкільними закладами, школами мистецтв, що дозволяє їм разом організовувати та проводити культурно-просвітницькі заходи, дитячі ранки, тематичні вечори, конкурси, свята та інші міроприємста.
Пріоритетним напрямком у роботі клубних закладів є краєзнавча робота, бо саме вона визначає вплив будинку культури чи сільського клубу на формування морально-культурного середовища на селі, завдяки виконанню просвітницької місії, збереженню культурного надбання, відродження сімейних традицій, звичаїв рідного села, створення, розповсюдження та популяризацію культурних надбань свого краю.
2012 рік Президентом України проголошено роком культури та відродження музеїв, що стало домінуючою увагою при проведенні місцевих творчих звітів аматорських колективів за жанрами та виставки майстрів «Таланти одного села.»
Творчі звіти у селах проходили протягом лютого – квітня. Всього у місцевих творчих звітах було представлено 214 колективів, в яких задіяно 2500 учасників. З них дитячих- 84, -1100 учасників.
Протягом березня-вересня 2012 року на виконання наказу обласного управління культури розроблено наказ відділу культури «Про проведення районного огляду-конкурсу сільських клубних закладів». Огляд-конкурс сприяв підвищенню діяльності сільських клубних закладів, активізував їх роботу. Кращими клубними закладами за підсумками районного огляду-конкурсу є будинки культури сіл: Дубове, Терново, Ганичі.
Одним із найпоширеніших видів молодіжного дозвілля є дискотека. У районі офіційно працює 26 дискотек, з них – 5 приватних (смт.Солотвино, с.Нересниця, смт.Тересва, смт.Буштино, с.Теребля)
Повноваження керівника диско-клубу підтверджуються посвідченням – після відповідного атестування й щорічної переатестації. На останній, яка проводилася влітку в диско-клубі «Вояж» в смт.Тересва (керівник-Едуард Думен ) був присутній директор обласного організаційно-методичного центру культури В.В.Рудейчук, який консультував керівників дискотек з приводу діючих нормативних документів.
Однак це не просто динамічні танці під сучасну музику. Молодь іде на дискотеку, окрім всього іншого, ще й для того, аби одержати свіжу інформацію про новинки естради, почути не лишень улюблені мелодії, а й кваліфікований коментар, довідатися щось нове про співаків, композиторів, співочі гурти…І цю інформацію повинен надати кваліфікований керівник дискотеки бо основним видом діяльності з надання платних послуг населенню клубними закладами є саме дискотеки та здача приміщень в оренду.
Приміщення клубу с. Дулово здано в повну оренду без зміни профілю роботи.

Приміщення районного будинку культури орендують:
- клуб спортивного танцю «Фортуна»,
- офіс косметичної фірми «Ейвон»,
- магазин по продажу музичних інструментів.
Оренда за рік складає - 100 тис.600 грн.
Танцювальний зал сільського будинку культури с. Кричево зданий в оренду під диско – бар. Річна оренда складає – 4000 гривень.
Фойє сільського БК с. Бедевля здано в оренду під більярдний зал. Річна оренда складає – 4100 гривень.
У 2012 році сума платних послуг з проведення вечорів відпочинку молоді та здачі приміщень закладів в оренду становить - 155тис.438 грн, при плані 197 тис.гривень з них оренда приміщень -109 тис.082 гривні. На 2013 рік розроблено план надання платних послуг закладами культури, який складає 200 тис. грн.
Основними завданнями Програми розвитку культури Тячівського району на 2011-2015 роки є:
- збереження та відновлення мережі установ культури;
- організація та проведення масових заходів (фестивалів, конкурсів, концертів, свят, пленерів, ювілеїв за окремим графіком) участь в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях, конкурсах;
- відновлення роботи кіноустановок сіл: Угля, Тисолово, Широкий Луг, Ганичі, Терново;
- відродження, збереження і розвиток народного декоративно -
прикладного мистецтва, налагодження контактів з народними умільцями, поповнення картотеки народних умільців району;
- організація районних виставок, пленерів, участь майстрів народних художніх промислів в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних виставках.
За останні роки значно зросло фінансування галузі культури, покращується і матеріально-технічне забезпечення установ культури і мистецтв району.
Закуплено меблі конторські на суму – 54,4 тис. грн.,
Встановлено програмне забезпечення районного будинку культури та бібліотек філій району вартістю 46,0 тис. грн.,
закуплено комп’ютери на суму – 92 150,00 грн.,
11 акустичних систем на суму – 11 330,00 грн., відеокамеру – 27,0 тис. грн.
Здійснено поточні ремонти у :
Тересвянській дитячій школі мистецтв – 42,6 тис. грн.;
Тячівській дитячій школі мистецтв – 98,97 тис. грн.;
Солотвинській дитячій школі мистецтв – 60,1 тис. грн.;
Бібілотеці-філії с. Криве – 53,0 тис. грн.
Бібілотеці- філії смт. Усть-Чорна – 46,6 тис. грн.
Здійснено капітальні ремонти у :
Тячівській дитячій школі мистецтв – 999,8 тис. грн.;
Тересвянській дитячій школі мистецтв – 428,5 тис. грн.;
Креативные шаблоны от студий. оригинальные шаблоны dle скачать бесплатно.
узнать о методах увеличение pr и как получить бесплатно тиц узнаете зайдя на seo форум, так же узнаете все про заработок вебмастера
скачать игры для android, виджеты, живые обои на андройд, а так же обзор мобильных телефонов
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем